Tok utakmice / Rumunija - Nizozemska 0:3

Detalj s utakmice - Avaz
Depaj - Avaz
+4

prije 2 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između Rumunije i Nizozemske.

Rumunija - Nizozemska 0:3 (Gakpo 20', Malen 84', Malen 90+3')

FT - Kraj!

90+3' - GOOOOOOOOOOOL! Malen postiže sjajan gol nakon kontre.

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - Sami finiš utakmice na Alijanc Arene.

84' - GOOOOOOOOOOOOL! Malen pogađa nakon fantastične asistencije Gakpa.

73' - Kakva prilika! Rezervista Verman je imao idealnu šansu, namjestio se na desnu nogu, ali lopta ide pored stative.

69' - Van de Ven i Verman su u igri umjesto Akea i Šutena kod Nizozemska.

68' - Šansa za Nizozemsku! Depaj je šutirao iz slobodnog udarca, ali nikako da "desetka" Nizozemske dođe do gola.

63' - OFSAJD! Gakpo je zatresao mrežu, ali je nakon reakcije iz VAR sobe, pogodak poništen.

59' - Nova šansa! Gakpo je nakon dobre kombinacije Nizozemaca šutirao, ali na visini zadatka je rumunski golman.

58' - Stativa! Van Dajk je bio najviši u skoku nakoncentaršuta, ali okvir gola je saveznik Rumunije.

54' - Kakva prilika! Depaju se lopta odbila pred golom Rumunije, ali se nije najbolje snašao. Nikako ne može da dođe do gola na ovom prvenstvu.

50' - Nova šansa za Nizozemce! Reijnders je bio u naletu, ali je njegov šut izblokiran na kraju.

46' - Malen je zamijenio Bergvajna u timu Nizozemske.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

42' - Ogromna šansa! Ćavi Simons je bio u prilici, ali je poslao loptu pored gola.

39' - Opasna je Nizozemska! Vreba taj drugi gol, a sada smo vidjeli atraktivan potez Ćavija Simonsa. Pokušao je rabonom ubaciti loptu u srce šesnaesterca Rumunije.

38' - Prva izmjena. Rakovitan je zamijenio Mogoša u rumunskom sastavu.

31' - Nova šansa! Depaj je dobio povratnu od Damfrisa, ali je u posljednji čas reagovao Dragušin.

30' - Pola sata je igre iza nas, a Nizozemci su izveli već sedam kornera.

26' - Velika prilika! De Fraj je šutirao nakon kornera Depaja, ali je zatresao samo vanjski dio mreže.

24' - Sada Draguš zaprijetio nakon prodora i povratne lopte Stančijua, ali otišlo je to samo u blok.

20' - GOOOOOOOOOL! Sjajan pogodak Kodija Gakpa za vodstvo Nizozemske.

8' - Vratio se Hadži na teren nakon što mu je ukazana ljekarska pomoć. Krvario je iz nosa.

7' - Prvi pokušaj Nizozemaca. Šutirao je Simons s velike udaljenosti, ali odbranio je to bez problema rumunski golman.

3'  Žestok sudar! Hadži se sudario s Damfrisom nakon čega mu je ukazana ljekarska pomoć.

2' - Moglo je biti opasno. Ražvan Marin je centrirao s desne strane, ali u posljednji čas reaguje Damfris.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:45 - Pobjednik ovog duela će u narednoj rundi igrati s boljim iz večerašnjeg okršaja između Austrije i Turske.

Ovaj meč igra se na Alijanc Areni u Minhenu, a pravdu će dijeliti njemački sudija Feliks Cvajer (Felix Zwayer). Ove dvije ekipe do sada su snage odmjerile 14 puta.

Nizozemska je slavila u deset navrata, tri puta je bilo neriješeno, dok je jedan trijumf upisala Rumunija.

Poznati su početni sastavi.

Rumunija: Nica, Raciju, Dragušin, Burka, Mogoš, M. Marin, Stančiju, R. Marin, Man, Hagi i Draguš.

Nizozemska: Ferbrugen, Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake, Šouten, Simons, Rejnders, Bergvajn, Gakpo i Depaj.