Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sastat će se sutra s članom Predsjedništva Bosne i Hercegovine Miloradom Dodikom, saopćeno je iz pres-službe predsjednika Srbije.
Sastanak je zakazan u 11.30 sati u Vili Mir, a nakon čega će medijima biti proslijeđeno saopćenje.
Podsjećamo da je Dodik bio u Beogradu neposredno pred sastanak delegacija Srbije i Kosova u Vašingtonu. Tada je Dodik potencirao priču da nije moguće razgovarati o Kosovu, a da se u tome ne razgovara i o nekom posebnom statusu Republike Srpske.
Vučić je u intervjuu za "Avaz" kazao da je tokom posljednje posjete Beogradu Dodik donio dokument koji se tiče kršenja Dejtonskog sporazuma.
Napomenuo je da se u Vašingtonu govorilo sveukupno o regionu, ali prije svega, govorilo se o odnosima Beograda i Prištine.
- Ako me pitate da li se govorilo o specifično nečemu u BiH - ne, nije, niti je to bilo čija namjera. A ne mislim da je to i bilo kakvo očekivanje Dodika. Ljudi, Srbija poštuje integritet BiH, kao što poštujemo integritet Republike Srpske unutar BiH - rekao je Vučić za "Avaz".
